Bela Casa Em Guaratiba Villa
| Wi-Fi | Gratis parkering | Luftkonditionering |
| Husdjur Husdjur tillåtna |
När du bor i Bela Casa Em Guaratiba Villa Rio de Janeiro kan du enkelt nå Guaratiba Biological Reserve, som ligger cirka 3 km bort. Den här villan med 4 badrum, som passar för upp till 8 gäster, erbjuder en parkering.
Gästerna kan besöka Pedra do Sal som ligger cirka 25 minuter bort till fots, medan Capela Magdalena finns ungefär 10 minuters bilresa bort.
Gästerna erbjuds utsikt över trädgården. I badrummet finns även en separat toalett och en dusch. I badrummen finns också badlakan och handdukar för din bekvämlighet.
Gästerna är välkomna att förbereda måltider i ett komplett kök. Det finns också matplats. Gästerna kan också använda kylskåp och köksredskap för att förbereda sin egen måltid. Gästerna kan äta middag på restaurangen Pizzaria Do William, som ligger cirka 13 minuter bort till fots. Järnvägsstationen Estação D Pedro II centralstation är belägen cirka 44 km bort. Efter en dag med utforskande av Rio de Janeiro och dess sevärdheter kan du ta ett uppfriskande dopp i en privat pool eller njuta av en privat trädgård i Bela Casa Em Guaratiba Villa.
- Lokala sevärdheter
- Igreja Batista de Pedra de Guaratiba4,9 km
- Igreja Adventista de Pedra de Guaratiba4,9 km
- Flygplatser
- Galeao58 km
- Tågstationer
- Estação D Pedro II centralstation43 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Gratis parkering
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Luftkonditionering
- Klädkammare
- Matbord
- LCD-TV
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Erbjuder Bela Casa Em Guaratiba Villa ett kök?
Bela Casa Em Guaratiba Villa har ett komplett kök med kylskåp och köksredskap. - ❓
Vilken utsikt erbjuds på Bela Casa Em Guaratiba Villa?
Utsikten över trädgården erbjuds till gästerna på Bela Casa Em Guaratiba Villa. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Rio de Janeiros viktigaste landmärken, inklusive Arca do Noah (3 km), Capela Magdalena (2 km) och Pedra do Sal, som finns inom 5 minuters bilresa. - ❓
Finns det en trädgård tillgänglig på Bela Casa Em Guaratiba Villa?
Gästerna på Bela Casa Em Guaratiba Villa kan njuta av en privat trädgård som erbjuder ett brett utbud av bekvämligheter, till exempel balkong.